Doprava zdarma na Slovensko pri nákupe nad 49 EUR.

STAROSTLIVOSŤ O ŠPERKY SO VSADENÝMI ALEBO LEPENÝMI KAMEŇMI

Šperky so vsadenými alebo lepenými kameňmi (napr. zirkón) si vyžadujú väčšiu opatrnosť pri ich používaní, manipulácii, čistení, ako aj pri uskladnení takýchto šperkov.


  • Nemali by sa dostávať do kontaktu s vodou. Nepoužívať šperky so vsadeným alebo lepeným kameňom pri kúpaní, umývaní riadu či pri vykonávaní prác, kde by sa mohol šperk poškodiť, poškriabať, alebo inak znehodnotiť. . K vode si tieto šperky radšej nenoste, pretože nadmerný obsah síry by im mohol uškodiť.
  • Vyčistiť a navrátiť im pôvodný lesk môžete ich ponorením do liehového kúpeľa a následným vyleštením kúskom flanelu. Nečistiť tieto šperky mechanicky ( napr. s použitím kefky a pod.), nepožívať na čistenie šperkov chemické čistiace prostriedky. Na čistenie chirurgickej ocele nikdy nepoužívajte čistiace prostriedky s obsahom chlóru!
  • Nevkladajte ich do horúcej vody. U niektorých kameňov je potrebná zvlášť veľká opatrnosť.
  • Ak šperky nepoužívate, uskladnite ich v šperkovnici alebo nejakej krabičke na to určenej.
  • Nikdy šperky nehádžte a nenoste napr. v kabelke bez krabičky na šperky, kamienky sa ľahko poškodia alebo môžu vypadnúť. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie